TAXI MIKOŁÓW TEL. 607 - 115 - 639

WITAJ NA NASZYM BLOGU

5 Marzec 2018r.

Mikołów – miejsca, które warto zobaczyć

Mikołów jest jednym z najstarszych miast Górnego Śląska i jednym z niewielu w tym regionie, w którym zachowała się starówka z rynkiem i siecią uliczek od niego odchodzących. Pierwsze wzmianki o grodzie istniejącym w tym miejscu pochodzą już z 1222 roku. Centrum miasta przeszło gruntowną rewitalizację w 2002 roku. W jej ramach zmodernizowano płytę główną rynku i zbudowano na niej niezwykłą fontannę, która zwraca uwagę przechodniów. Będąc tu, warto obejrzeć również piękny, neorenesansowy ratusz zbudowany w II połowie XIX wieku. Zastąpił on wcześniejszy magistrat usytuowany w centralnej części rynku. Na uwagę zasługują również wyjątkowe kamienice, z których najstarsze mają po 200 lat.

Cechą, która wyróżnia Mikołów wśród miast regionu, jest zieleń, której jest tu naprawdę dużo. O niezwykłości przyrody w tym miejscu świadczy także fakt, iż powstał tu Śląski Ogród Botaniczny, w którym zwiedzający mogą obejrzeć nie tylko mnóstwo unikatowych roślin, ale także natrafić na interesujące zwierzęta. W jego środkowej części znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej z wieżą widokową. Teren ogrodu poprzecinany jest ścieżkami edukacyjnymi, przy których spotkać można ciekawe kolekcje roślin i krzewów ozdobnych. Znajdują się tutaj także aleje drzew owocowych, wśród których najważniejsze miejsce zajmują stare odmiany grusz, jabłoni, czy wiśni...

Czytaj więcej...

6 Marzec 2018r.

Mikołów, tutaj warto zamieszkać!

Mikołów jest jednym z najspokojniejszych miast na Śląsku, które wyróżnia się także dużymi obszarami zieleni. Otoczony jest łąkami i lasami, co korzystnie wpływa na jakość powietrza w mieście. Coraz częściej, jako miejsce zamieszkania wybierają je rodziny z dziećmi oraz osoby młode, które zaczynają samodzielne życie.

Nie ma wątpliwości, że Mikołów jest po prostu przyjemnym miejscem do życia, ale nie tylko to przyciąga osoby z innych miast do osiedlania się właśnie tutaj. Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na to, że głównie ludzie młodzi decydują się na zakup mieszkania właśnie tutaj, jest stosunkowo niska cena nieruchomości. W porównaniu do innych miast Śląska kupno mieszkania w Mikołowie wypada znacznie korzystniej cenowo. Jeśli zestawimy to dodatkowo z faktem, iż jest to miasto spokojne i zadbane zrozumiemy powody, dla których wielu młodych, którzy właśnie się usamodzielniają, tutaj szuka miejsca swojego zamieszkania...

Czytaj więcej...

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI 24/h

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI 24/h

607 115 639

Firma TAXI 30 proponuje Państwu najwyższej jakości usługi taksówkarskie. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie Państwu bezpiecznej i wygodnej podróży, niezależnie od dystansu oraz pory dnia lub nocy. Z naszych usług możecie skorzystać Państwo w każdej chwili.