TAXI MIKOŁÓW TEL. 607 - 115 - 639

WITAJ NA NASZYM BLOGU

6 Marzec 2018r.

Mikołów, tutaj warto zamieszkać!

Mikołów jest jednym z najspokojniejszych miast na Śląsku, które wyróżnia się także dużymi obszarami zieleni. Otoczony jest łąkami i lasami, co korzystnie wpływa na jakość powietrza w mieście. Coraz częściej, jako miejsce zamieszkania wybierają je rodziny z dziećmi oraz osoby młode, które zaczynają samodzielne życie.

Nie ma wątpliwości, że Mikołów jest po prostu przyjemnym miejscem do życia, ale nie tylko to przyciąga osoby z innych miast do osiedlania się właśnie tutaj. Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na to, że głównie ludzie młodzi decydują się na zakup mieszkania właśnie tutaj, jest stosunkowo niska cena nieruchomości. W porównaniu do innych miast Śląska kupno mieszkania w Mikołowie wypada znacznie korzystniej cenowo. Jeśli zestawimy to dodatkowo z faktem, iż jest to miasto spokojne i zadbane zrozumiemy powody, dla których wielu młodych, którzy właśnie się usamodzielniają, tutaj szuka miejsca swojego zamieszkania.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Mikołów położony jest nieco na uboczu regionu, jest jednak doskonale skomunikowany z innymi miastami. Łatwo stąd dostać się do Katowic, Tychów, Gliwic, czy Rudy Śląskiej. Bez różnicy czy zamierzamy podróżować samochodem prywatnym, taksówką, czy komunikacją miejską szybko dotrzemy tam, gdzie chcemy. Warto zaznaczyć, że działają tu regularne kursy autobusowe w wielu kierunkach oraz połączenie kolejowe Katowice-Rybnik.

Jedną z najpopularniejszych dzielnic Mikołowa, jest Kamionka, która położona jest blisko Katowic. Wiele osób mieszka właśnie tutaj, dojeżdżając codziennie do pracy do Tychów i Katowic. Dzięki doskonałej sieci komunikacyjnej nie jest to kłopotliwe, a niesie ze sobą dodatkowe korzyści w postaci większego spokoju, bliskości terenów zielonych oraz możliwości zakupu większego mieszkania za cenę niższą niż w innych, większych miastach Śląska.

Warto zwrócić uwagę także na fakt, iż Mikołów daje swoim mieszkańcom wiele możliwości rekreacji. Do ich dyspozycji są nie tylko planty, ale także Śląski Ogród Botaniczny. Zbudowano tu także nowoczesną halę sportową, jest basen, a zimą lodowisko.

Specjaliści rynku nieruchomości twierdzą, że zakup mieszkania w Mikołowie jest doskonałą inwestycją. Przewidują bowiem, że ze względu na bliską jego odległość od Tychów i Katowic będzie on cieszyć się w przyszłości rosnącą popularnością. Pozwoli to właścicielom mieszkań w razie potrzeby, w przyszłości, sprzedać je za kilka lat ze sporym zyskiem. Nie będą mieć także problemów z wynajęciem swoich lokali, jeśli na taki rodzaj inwestycji się zdecydują. Eksperci twierdzą, że wzrost liczby mieszkańców Mikołowa, prędzej czy później, przyciągnie również inwestorów.

Powrót...

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI 24/h

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI 24/h

607 115 639

Firma TAXI 30 proponuje Państwu najwyższej jakości usługi taksówkarskie. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie Państwu bezpiecznej i wygodnej podróży, niezależnie od dystansu oraz pory dnia lub nocy. Z naszych usług możecie skorzystać Państwo w każdej chwili.